user_mobilelogo

Dnešná túra nás zavedie do Livovskej Huty, malej rusínskej dedinky učupenej v srdci pohoria Čergov, vzdialenej asi 29 km od okresného mesta Bardejov. Obec leží v nadmorskej výške 660 m.n.m. a je obklopená lesmi. Odtiaľ podnikneme jednu z najkrajších túr. Našu trasu začneme napojením sa na žltú turistickú značku. Pokračujeme za cerkvou pozdĺž Krížovského potoka lesom smerom nahor.

Pridať komentár (1 Komentárov)

Obec Zemplínske Hámre (346 m.n.m) sa nachádza v okrese Snina pod Vihorlatskými vrchmi. Z tejto obce podnikneme túru na Sninský kameň (1006 m.n.m), ktorý patrí pod 4. stupeň ochrany. Táto prírodná pamiatka bola vyhlásená na ochranu skalného útvaru vo forme plošinového lávového vrcholu s biocenózami xerothermnej a horskej flóry.

Pridať komentár (1 Komentárov)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Malebná rusínska obec Runina sa nachádza v okrese Snina priamo pod hlavným hrebeňom Bukovských vrchov v Runinskej kotline v NP Poloniny. Táto počtom obyvateľov maličká obec leží v nadmorskej výške 560 m n.m. Je najvyššie položenou obcou okresu Snina. Vďaka jej izolovanosti je tu nočná obloha nádherná.

Pridať komentár (1 Komentárov)

Dnešné putovanie nás zavedie do najvýchodnejšej obce na Slovensku - Novej Sedlice. Táto malebná rusínska obec leží v nadmorskej výške 421 m.n.m. Katastrálne územie obce leží v Národnom parku Poloniny. Súčasťou územia je aj Národná prírodná rezervácia Stužica. Je to horská pralesovitá rezervácia. Územie obce patrí do východokarpatskej kveteny, kde prevládajú východokarpatké rastlinné druhy.

Pridať komentár (1 Komentárov)